Nemokamos interneto svetainių kūrimo programos (8 dalis, apibendrinimas)
- Apžvelgę nemokamas internetinių svetainių kūrimo programas ( „WordPress“, „Mozello“, „Weebly“, „Wix“, Google My Business (GMB) ir „Google Sites“) galime teigti, kad nemokami svetainių kūrimo įrankiai puikiai tinka norintiems turėti paruoštą platformą, kuria galima dalintis su savo kontaktais ir socialinės žiniasklaidos sekėjais. Todėl drąsiai rekomenduojame patiems išbandyti bent kelias aukščiau išvardytas internetinių svetainių kūrimo programas.
- Renkantis nemokamą programą jūs turėsite investuoti laiko į svetainės sukūrimą, paprastai neturėsite svetainės nuosavybės teisių ir jeigu norėsite papildomų funkcijų, gali atsitikti taip, kad investuoti pinigai už papildymus bus didesni nei mokamos svetainės sukūrimo išlaidos. Todėl prieš kurdami patys su nemokamais įrankiais, visgi patikrinkite ir kitus rinkos pasiūlymus.
- Kaip jau supratote iš apžvalgos, nemokamuose planuose yra mažiau saugyklos vietos, neretai lėtesnis įkėlimo laikas ir mažiau SEO bei rinkodaros įrankių, lyginant su mokamais planais ir programomis. Todėl grįžtame prie to, nuo ko pradėjome, jeigu prieš kuriant svetainę atliksite namų darbus ir atsakysite sau, kokie jūsų tikslai, ką norite pasiekti, kokių funkcijų jums reikia ir kt., pvz, jūs iškart žinote, kad jums reikės daug saugyklos vietos (didelės skyros vaizdams, vaizdo įrašams ir pan.), el. prekybos priemonių, papildomo klientų aptarnavimo, galbūt norėsite turėti daug tinklalapių, tokiu atveju vargu ar jums padės nemokami svetainių kūrimo įrankiai.
- Daugelis nemokamų internetinių svetainių platformų siūlo vadinamą dizaino sudėliojimo įrankį (galite suprojektuoti savo svetainę pagal paruoštą šabloninį dizainą, užpildant turinį savo turima medžiaga), kurio pagalba svetainės dizaino pakeitimai rodomi iš Pabrėžiame tai, kad papildomi svetainės dizaino modifikacijos darbai ar unikalaus dizaino pritaikymas bei programavimo darbai gali kainuoti nemažas pinigų sumas, jeigu tai apskritai bus įmanoma integruoti tokio pobūdžio projektuose.
- Nemokamas subdomenas, kurį gaunate rinkdamiesi daugumą nemokamų internetinių kūrimo programų, galbūt labiau tiktų asmeninei svetainei, tačiau profesionalios ar komercinės internetinės svetainės naudojančios subdomenus tiesiog atrodytų neprofesionaliai. Taip pat tokį ilgą vardą prisiminti jūsų klientams bus nelengva. Todėl turintiems galimybę rekomenduojame skirti lėšų individualiam interneto projektui sukurti su programuotojo ir esant poreikiui dizainerio pagalba. Nepamirškite, kad profesionalus sprendimas visada gali sumažinti klientų atmetimo reakciją apsilankius svetainėje ir padidini rezultatus, kurių tikitės gauti sukūrę internetinę svetainę ar internetinę parduotuvę.
- Jeigu mūsų paklaustumėte, kuri nemokamų internetinių svetainių kūrimo platforma vis tik geriausia, manome, kad WordPress karaliauja ir nurungia kitas platformas savo savybėmis, paprastu naudojimusi, lankstumu ir kaina. WordPress yra puikus pasirinkimas tiek pradedantiems veiklą tiekverslo atstovams. Daugelis didžiųjų lietuviškų prekės ženklų ir pasaulinės rinkos atstovų kaip Techno Crunch, New Yorker, BBC America, Sony Music, MTV News ir kt. naudoja būtent WordPress.